Nájdete nás na
Zavolajte nám
+421 915 046 749

Založenie personálnej (pracovnej) agentúry

Hlavnou činnosťou personálnej agentúry je sprostredkovanie zamestnania za úhradu. Personálna agentúra, na rozdiel od agentúr dočasného zamestnávania, priamo osoby, ktorým chce zabezpečiť prácu, nezamestnáva. V prípade, že budete ľudí zamestnávať a vysielať ich ku klientovi, prosím pozrite si naše služby vo veci Založenia agentúry dočastného zamestnávania - ADZ.

Personálna agentúra sa zaoberá vyhľadávaním ľudí pre svojich klientov z radov zamestnávateľov na príslušné pracovné pozície a naopak, vyhľadávaním pracovnej pozície pre potenciálnych zamestnancov, podľa ich osobných schopností a špecifických predpokladov.

Okrem sprostredkovateľskej činnosti často poskytuje aj poradenstvo v oblasti personalistiky.

Na založenie personálnej agentúry postačuje udelenie živnostenského oprávnenia v oblasti sprostredkovania zamestnania za úhradu. Od 01.06.2010 nadobudol účinnosť zákon č. 136/2010 o službách na vnútornom trhu, v zmysle ktorého sa sprostredkovanie zamestnania za úhradu stalo živnosťou. Povolenia na sprostredkovanie zamestnania za úhradu, ktoré boli vydané ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny pre právnické a fyzické osoby stratili platnosť.

Ak ste sa rozhodli pre založenie personálnej agentúry, zavolajte nám na +421 915 046 749 alebo pošlite e-mail na našu adresu office@akmv.sk. Naši právnici a advokáti majú bohaté skúsenosti aj v oblasti zakladania pracovných agentúr, pričom určite oceníte ich prehľad, profesionalitu a výborné nápady. 

Naše služby v oblasti založenia personálnej – pracovnej agentúry

  • Komplexný právny servis a poradenstvo,
  • vypracovanie všetkých dokumentov, potrebných pre činnosť personálnej agentúry,
  • vypracovanie sprostredkovateľskej zmluvy,
  • vypracovanie zmluvy medzi personálnou agentúrou a zamestnávateľmi,
  • v prípade zahraničného zodpovedného zástupcu vybavenie povolenia na pobyt na území Slovenskej republiky,
  • v prípade zahraničného zodpovedného zástupcu vybavenie uznania dokladu o vzdelaní na území Slovenskej republiky,
  • potrebné právne poradenstvo ohľadne povinností personálnej agentúry po udelení povolenia na činnosť (povinnosti vo vzťahu k ústrediu práce a pod.).

Cenník a poplatky

Pri založení personálnej agentúry je potrebné rátať s poplatkom okresného úradu vo výške 15 EUR. Nakoľko disponujeme zaručeným elektronickým podpisom, ušetríme Vám 50% zo správneho poplatku.

Požiadajte o individuálnu cenovú ponuku našich služieb na e-mailovej adrese office@akmv.sk a presvedčte sa, že profesionalita a prozákaznícky prístup sú pre nás samozrejmosťou.


waiter
Otázka bola úspešne odoslaná. Budeme Vás kontatovať na zadaný telefón alebo email.