Ako začať podnikať na Slovensku, založenie firmy alebo živnosti

Naša advokátska kancelária poskytuje komplexné služby pre fyzické aj právnické osoby začínajúce s podnikaním na Slovensku

Začínate s podnikaním na Slovensku? Vyberte si správneho partnera.

Okrem živnosti na Slovensku existuje viacero typov obchodných spoločností, ktoré sa vyznačujú určitými špecifikami. Poradíme Vám ten najvhodnejší typ spoločnosti, ktorý bude vyhovovať potrebám súvisiacim s Vašim podnikaním na slovenskom trhu. Naša advokátska kancelária pre Vás bude taktiež oporou aj pri Vašich ďalších podnikateľských aktivitách.

  • Komplexný právny servis pre založenie a registráciu firmy na Slovensku
  • Dokumenty pripravíme do 48 hodín
  • Sme advokátska kancelária, okamžite reagujeme na všetky požiadavky klienta
  • U nás zľava 50% z niektorých správnych a súdnych poplatkov
  • Hovoríme plynule rusky, ukrajinsky a anglicky
  • Zavolajte nám na +421 2 4333 3509 alebo pošlite e-mail na našu adresu office@akmv.sk

Typy obchodných spoločností na Slovensku

Zmeny v spoločnostiach

Okrem založenia spoločnosti ponúkame taktiež vykonanie zmien, medzi najčastejšie vykonávané zmeny v obchodných spoločnostiach patria:

  • Ďalšie zmeny

Založenie živnosti na Slovensku

Osoba môže podnikať na Slovensku aj ako živnostník (fyzická osoba – podnikateľ). V porovnaní s obchodnou spoločnosťou je proces získania tak oprávnenia na podnikanie (živnostenského listu) ako aj prechodného pobytu cudzinca na Slovensku o niečo jednoduchší, rýchlejší a menej finančne náročnejší.

Získanie oprávnenia na podnikania pre fyzickú osobu je možné vybaviť už do niekoľkých dní, zatiaľ čo založenie a registrácia spoločnosti do obchodného registra trvá približne 2 týždne.  

Založenie spoločnosti a povolenie na pobyt na Slovensku

Naša advokátska kancelária poskytuje taktiež komplexné služby pre získanie povolenia na pobyt pre cudzincov na Slovensku. Ak už podnikáte alebo ešte len chcete podnikať, spôsobom ako získať pre cudzinca pobyt na Slovensku je za účelom podnikania. S tým súvisia ďalšie úkony ako napríklad získanie živnostenského oprávnenia či služby súvisiace so založením spoločnosti. Sme pripravení všetko potrebné vybaviť za Vás, pre viac informácií ohľadom Povolenia na pobyt pre cudzincov z krajín mimo EÚ na Slovensku si prečítajte tu. Vieme zabezpečiť aj lekárske prehliadky pre cudzincov v 7 mestách na Slovensku

Naše služby zahŕňajú

Povolenie na pobyt pre cudzincov Virtuálne sídlo pre Vašu spoločnosť v Bratislave
Zmena právnej formy Zlúčenie spoločností
Likvidácia spoločnosti Prevod obchodného podielu
Ohlásenie živnosti Pozastavenie prevádzkovaniaživnosti
Ukončenie podnikania Oznámenie zmien
Podanie návrhov na zápis do OR elektronicky Zápis cudzinca do OR (podnik zahraničnej osoby)
Ustanovenie zodpovedného zástupcu  Podanie iných (elektronických) podaní do OR a ŽR
Zabezpečenie lekárskej prehliadky pre cudzincov

Prečo my?

Naša advokátska kancelária sa o.i. zaoberá poskytovaním právnych služieb v oblasti obchodného práva na Slovensku. Pre zahraničné subjekty taktiež poskytneme služby pre získanie povolenia na pobyt na území SR. Disponujeme zaručeným elektronickým podpisom, z niektorých správnych a súdnych poplatkov Vám poskytneme 50% zľavu. Šetríme tak Vaše náklady. Založením spoločnosti na území SR náš vzťah s klientom nekončí. Našim cieľom je budovanie dlhodobého partnerstva.

Kontaktujte nás

Máte záujem o naše služby?

Neváhajte a kontaktujte nás.

Otázka bola úspešne odoslaná. Budeme Vás kontaktovať na zadaný telefón alebo email.