Aké sú výhody virtuálneho sídla pre menšie spoločnosti

Virtuálne sídlo slúži ako alternatívna možnosť na prenájom kancelárie v prípade ako spoločnosť alebo zakladatelia spoločnosti nemajú vlastnú nehnuteľnosť, ktorá by mohla byť zapísaná ako sídlo spoločnosti do obchodného registra SR. Medzi výhody virtuálneho sídla môžeme zaradiť lukratívnu adresu zapísanú do obchodného registra ako sídlo spoločnosti, ale aj nízke prevádzkové náklady a anonymitu skutočného sídla spoločnosti.

V súčasnej dobe, keď finančná kríza stále neutícha a prenájmy nehnuteľností sú stále vysoké, snažíme sa čo najefektívnejšie využívať svoje finančné prostriedky a jednou z možností ako ušetriť, je aj zriadenie virtuálneho sídla spoločnosti/ virtuálnej kancelárie.

Pri vzniku spoločnosti sa do obchodného registra uvádza adresa firmy. Naše zákony umožňujú uviesť namiesto klasického sídla sídlo virtuálne. Ako sme už spomínali, hlavným dôvodom pre zriadenie virtuálneho sídla pre začínajúcich podnikateľov môžu byť peniaze. Nízke nájomné za virtuálnu kanceláriu Vám môže pomôcť pri rozbiehaní Vášho podnikania. Pre veľa podnikateľov, ale aj pre zahraničných investorov je naozaj výhodné mať virtuálne sídlo v hlavnom meste SR, v Bratislave. Imidž spoločnosti, viac podnikateľských možností, anonymita. V neposlednom rade treba spomenúť aj fakt, že v prípade virtuálneho sídla spoločnosti Vám nehrozia časté návštevy daňových a finančných inštitúcií. Možnosť virtuálneho sídla nie je určená pre väčšie firmy s viacerými zamestnancami, ktorí reálne pracujú z kancelárie. Táto možno je určená predovšetkým malým podnikateľom, jednoosobovým spoločnostiam a spoločnostiam bez zamestnancov. Po zvýšení odvodov pri živnostenskom podnikaní sa čoraz viac podnikateľov zaujíma o založenie vlastnej s.r.o. Okrem ostatných povinností, ktoré pri zakladaní s.r.o. vznikajú zo zákona, je tu aj povinnosť mať sídlo pre spoločnosť. Sídlo môže byť v nehnuteľnosti, ktorú podnikateľ vlastní, alebo môže mať sídlo v prenajatých priestoroch. Naša legislatíva dovoľuje aj virtuálne sídlo, ktoré má firma zapísané v obchodnom registri, avšak reálne tam fungovať nemusí. Stačí, ak je možné Vám na adresu virtuálneho sídla doručovať písomnosti súvisiace s výkonom spoločnosti.

Väčšina firiem, ktoré ponúkajú služby súvisiace s poskytovaním virtuálnych sídiel majú prestížnu adresu v lukratívnych častiach mesta, napr. v centre a to spôsobuje, že pred Vašim potenciálnym klientom, budete pôsobiť prestížnejšie. Jedinou nevýhodou virtuálneho sídla je, že s klientom si vo svojej kancelárii kávu zrejme nedáte.

Máte záujem o naše právne služby?

Kontaktujte nás

Kontaktný formulár

Mobil

+421 915 046 749 (8-18 h Po-Pia)

Adresa

AKMV advokátska kancelária s. r. o. Pluhová 17, 831 03 Bratislava Slovenská republika
IČO:47 095 652 IČ DPH:SK 2023819710

Otázky z poradne

Ako založiť upratovaciu firmu?

Predpokladom pre podnikanie v upratovacích službách je osvedčenie o živnostenskom oprávnení na voľnú živnosť „Čistiace a upratovacie služby“ (poradové číslo 8101), ktorá je viazaná...

PREČÍTAŤ ODPOVEĎ

Vymenovanie / odvolanie prokuristu v občianskom združení

Chceli by sme v občianskom združení pomoc pri vymenovaní / odvolaní prokuristu. Je vôbec vymenovanie prokuristu v občianskom združení možné? Od kedy...

PREČÍTAŤ ODPOVEĎ

Moja mama je dlhodobo PN, môžem jej založiť nadáciu?

Obraciam sa na Vás s prosbou poradiť. Moja mamina je dlhodobo na PN, má za sebou operácie, veľké bolesti chrtice....

PREČÍTAŤ ODPOVEĎ
Zobraziť všetky z rovnakej kategórie