Zmena živnosti na s.r.o.

V prípade, že ste sa rozhodli pre zmenu živnosti na s.r.o., obráťte sa na nás.

Naše služby v oblasti zmeny živnosti na s.r.o.

Slovenský právny systém nič také ako priame transformovanie a premena živnosti na spoločnosť s ručením obmedzeným nepozná. Je preto nevyhnutné pristúpiť k zrušeniu vašej živnosti a k založeniu novej s.r.o.

Najdôležitejším v tomto procese je prevod majetkových a nemajetkových práv a zmluvných vzťahov (ak nejakými Vaša živnosť disponuje) zo živnosti na novozaloženú spoločnosť s ručením obmedzeným.  Radi vás oboznámime s vašimi možnosťami, poradíme pri výbere najvhodnejšieho riešenia a následne vám pomôžeme pri jeho samotnej realizácii.

V prípade, že ste sa rozhodli pre zmenu živnosti na s.r.o., obráťte sa na nás. Sme advokátska kancelária, ktorú tvorí tím skúsených advokátov a právnikov zo všetkých oblastí práva.

  • komplexný právny servis a pomoc pri zrušení, resp. pozastavení živnosti - oznámenie živnostenskému úradu a komunikácia s ďalšími potrebným inštitúciami, zrušenie registrácie na daň z pridanej hodnoty a súvisiace služby
  • komplexná pomoc so založením s.r.o. - príprava potrebných dokumentov, získanie živnostenského oprávnenia, zápis do obchodného registra a registrácia na daňovom úrade,
  • zabezpečenie prevodu majetkových a nemajetkových práv a zmluvných vzťahov zo živnosti na s.r.o. prostredníctvom rôznych možností - vkladom podniku živnosti do základného imania s.r.o., predajom celého podniku živnosti s.r.o, darovaním majetku živnosti a pod.,
  • komunikácia, aj v anglickom jazyku, bez potreby osobnej návštevy

Cenník a poplatky

Cena za založenie novej spoločnosti s ručením obmedzeným je 510 EUR vrátane súdneho poplatku do obchodného registra, ktorý v prípade listinného podania je 300 EUR (cena nezahŕňa cenu úradných prekladov, notárske poplatky, viacjazyčnú komunikáciu).

V našej cene je zohľadnená aj skutočnosť, že disponujeme zaručeným elektronickým podpisom, nakoľko ak sa podáva ohlásenie s využitím zaručeného elektronického podpisu, za voľné živnosti sa správny poplatok neplatí, poplatok za ostatné živnosti sa znižuje na polovicu. 

Cena za zrušenie živnosti bude závisieť od požiadaviek klienta a jeho podnikania. 

Keďže každý klient má špecifické požiadavky, preto pre získanie individuálnej cenovej ponuky našich služieb šitej na mieru presne podľa vašich požiadaviek nás neváhajte kontaktovať na našej e-mailovej adrese office@akmv.sk.  

Prečo my?

“Presunúť” podnikanie zo živnosti na s.r.o. je pomerne zložitý proces vyžadujúci si úkony vo vzťahu k viacerým úradom (živnostenský úrad, obchodný register, daňový úrad a pod.). Vzhľadom na naše doterajšie skúsenosti v danej oblasti vieme tento proces rýchlo a bezpečne vybaviť za vás. 

Kontaktujte nás

Máte záujem o naše služby?

Neváhajte a kontaktujte nás.

Otázka bola úspešne odoslaná. Budeme Vás kontaktovať na zadaný telefón alebo email.