Založenie organizačnej zložky zahraničnej osoby

Ochotne vybavíme celý proces za vás.

Služby našej advokátskej kancelárie v procese založenia organizačnej zložky

Organizačná zložka zahraničnej osoby nemá právnu subjektivitu a je celkom naviazaná na svoju materskú spoločnosť, pričom jej založenie predstavuje relatívne komplikovaný proces. 

Ak ste sa ako zahraničná osoba rozhodli pre založenie organizačnej zložky vašej spoločnosti na Slovensku, nielenže vám radi poradíme, ako na to, ale ochotne vybavíme celý proces za vás.

  • komplexná pomoc a poradenstvo pri založení organizačnej zložky zahraničnej osoby - poskytnutie potrebných informácii a asistencia pri plnení zákonných požiadaviek
  • ohlásenie a komunikácia s príslušnými úradmi
  • pracovnoprávne poradenstvo
  • vybavenie virtuálneho sídla.

Ako založiť organizačnú zložku?

 V prvom rade  je potrebné vysporiadať sa s formálnymi náležitosťami - v tomto ohľade predstavuje  založenie organizačnej zložky podobný postup ako pri založení samotnej spoločnosti. Musíte si zvoliť názov organizačnej zložky (musí byť odlišný od názvu iných firiem; túto informáciu si sami môžete jednoducho overiť na stránkach slovenského obchodného registra www.orsr.sk), činnosti, ktoré budú predmetom jej podnikania, určiť jej zakladateľa a štatutárny orgán, sídlo a dôležité je samotné rozhodnutie zriaďovateľa o založení organizačnej zložky.

V ďalšom kroku je nevyhnutná komunikácia s úradmi. Založenie organizačnej zložky vašej spoločnosti na Slovensku si vyžaduje získanie živnostenského oprávnenia, podanie návrhu na zápis do obchodného registra a vzhľadom na skutočnosť, že nová pobočka vašej  zahraničnej spoločnosti sa z daňového hľadiska považuje sa slovenského daňového rezidenta, aj registráciu na daňovom úrade.

Prečo my?

So zakladaním organizačnej zložky zahraničnej osoby máme bohaté skúsenosti, vďaka čomu, aj napriek jeho komplikovanosti, dokážeme tento proces jednoducho a bezpečne vybaviť za vás. V našom tíme máme spoľahlivých právnikov a advokátov, čím dokážeme byť vašou oporou v každej oblasti práva. Spoluprácou s nami tak získate komplexnú starostlivosť v každej osobnej či profesnej životnej situácii. Keďže disponujeme zaručeným elektronickým podpisom, spoluprácou s nami ušetríte až 50% z niektorých správnych a súdnych poplatkov.

Kontaktujte nás

Máte záujem o naše služby?

Neváhajte a kontaktujte nás.

Otázka bola úspešne odoslaná. Budeme Vás kontaktovať na zadaný telefón alebo email.