Zvýšenie základného imania v s.r.o.

Komunikácia a ohlásenie zmien príslušným úradom a inštitúciám.

Naše služby v oblasti zvýšenia základného imania s.r.o.

Zvýšenie základného imania s.r.o. patrí do pôsobnosti valného zhromaždenia, príp. v jednoosobovej spoločnosti do pôsobnosti jediného spoločníka. Vklad môže mať peňažnú, ale aj nepeňažnú formu a môže pochádzať z viacerých zdrojov: od tretej osoby, ktorá sa tak stáva novým spoločníkom, od súčasných spoločníkov alebo z vlastných, vnútorných zdrojov s.r.o.

Celkovo ide o zložitý proces, ktorého podoba sa navyše odvíja od viacerých faktorov (počet spoločníkov, forma vkladu a i.). Vyžaduje si vypracovanie množstva dokumentov, zápis zmien do obchodného registra a následne i ďalšie ohlásenie príslušným úradom.  

Naša advokátska kancelária vám rada poskytne komplexný a kvalitný právny servis a poradenstvo aj v tejto oblasti. Vysvetlíme vám ako postupovať, na čo si dať pozor alebo to celé vybavíme za vás.

  • komplexné právne služby a poradenstvo,
  • vypracovanie potrebnej dokumentácie (zápisnica z valného zhromaždenia, resp. rozhodnutie jediného spoločníka, vyhlásenie konateľa o zmene rozsahu splatenia základného imania a vkladov spoločníkov po zvýšení základného imania, vyhlásenie spoločníka/spoločníkov o prevzatí záväzku na nový vklad a i.),
  • podanie návrhu na zmenu zapísaných údajov do obchodného registra,
  • komunikácia a ohlásenie zmien príslušným úradom a inštitúciám.

Cenník a poplatky

Súdny poplatok za vykonanie zmien v obchodnom registri pri papierovom podaní je 66 EUR. Naša advokátska kancelária však disponuje zaručeným elektronickým podpisom, vďaka ktorému je možné zápis vykonať za polovičnú sumu súdneho poplatku, t. j. 33 EUR. 

Pre získanie individuálnej cenovej ponuky našich služieb podľa Vašich preferencií nás neváhajte kontaktovať na našej e-mailovej adrese office@akmv.sk.

Prečo my?

Pri poskytovaní právnych služieb klientom najmä v oblasti obchodného práva máme bohaté skúsenosti. Právne služby a poradenstvo poskytujeme klientom tak situovaným na území Slovenskej republiky, ako aj zahraničným či nadnárodným subjektom. Nakoľko disponujeme zaručeným elektronickým podpisom, elektronická komunikácia s orgánmi verejnej moci ušetrí váš čas aj poplatky. Navyše poskytujeme právne služby vo všetkých oblastiach práva, preto sa naši právnici a advokáti stanú vašou oporou aj pri vašich ďalších aktivitách.

Kontaktujte nás

Máte záujem o naše služby?

Neváhajte a kontaktujte nás.

Otázka bola úspešne odoslaná. Budeme Vás kontaktovať na zadaný telefón alebo email.