Rozšírenie živnosti

Vďaka našim skúsenostiam v danej oblasti vybavíme tento proces za vás rýchlo, bezpečne a lacnejšie.

Naše služby v oblasti rozšírenia živnosti

Rozšírenie živnosti si vyžaduje úkony vo vzťahu k viacerým úradom, ako napríklad živnostenský úrad, obchodný register a prípravu niekoľkých dokumentov. Vďaka našim doterajším skúsenostiam v danej oblasti vybavíme tento proces za vás rýchlo, bezpečne a lacnejšie.

  • komplexný právny servis a poradenstvo pre klientov z celého územia SR bez ohľadu na ich miesto podnikania / sídlo
  • vypracovanie potrebných dokumentov
  • asistencia pri plnení zákonných požiadaviek
  • ohlásenie živnostenskému úradu,
  • vykonanie zmeny na príslušnom obchodnom registri,
  • ďalšie právne služby (napr. zúženie / výmaz predmetov podnikania a ďalšie),
  • komunikácia bez potreby osobnej návštevy

Rozširovanie živnosti je podľa zákona klasifikované ako nové ohlásenie živnosti a je preto nevyhnutné absolvovať rovnaký proces ako pri založení živnosti. Príslušným je živnostenský úrad v mieste bydliska FO alebo v mieste sídla PO.

Nakoľko disponujeme zaručeným elektronickým podpisom, môžeme jednoducho komunikovať so všetkými živnostenskými úradmi v SR a poskytnúť tak služby klientom z celého územia SR.

V závislosti od druhu činnosti, o ktorú chcete rozšíriť vašu živnosť, a teda či ide o živnosť voľnú, remeselnú alebo viazanú, musia byť na získanie živnostenského oprávnenia splnené zákonné podmienky, o ktorých Vás budeme vopred informovať.

Cenník a poplatky

Za ohlásenie voľnej živnosti sa platí poplatok 5 EUR, za remeselnú a viazanú živnosť 15 EUR. Ak sa podáva ohlásenie s využitím zaručeného elektronického podpisu prostredníctvom našej kancelárie, za voľné živnosti sa správny poplatok neplatí, poplatok za ostatné živnosti sa znižuje na polovicu.

Naša cena za rozšírenie predmetu podnikania o novú živnosť sa pohybuje od 213 EUR vrátane poplatku do obchodného a živnostenského registra (viď cenník našich služieb). Napíšte nám o akú činnosť chcete rozšíriť svoje podnikanie na náš email office@akmv.sk  a obratom vám potvrdíme finálnu cenu vrátane poplatkov.

Kontaktujte nás

Máte záujem o naše služby?

Neváhajte a kontaktujte nás.

Otázka bola úspešne odoslaná. Budeme Vás kontaktovať na zadaný telefón alebo email.